TýDEN KáVY 2014

01. 10. 2014 - 07. 10. 2014

Brno , Jihomoravský

Web: http://tydenkavy.cz/, Email: tyden.kavy@gmail.com

Cena vstupenek od: zdarma Kč

Kategorie:

  • jiné žánry

Účinkující

 

Kávou provoněné oslavy slibují i v nadcházejícím ročníku pestrý program obohacený o velmi atraktivní novinky, které ještě více prohloubí snahu Týdne kávy seznámit běžné milovníky tohoto moku s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení, až po způsoby přípravy a konzumace. Vedle nabitého kávového a kulturního programu zapojených kaváren, mohou zájemci navštívit během celého festivalového týdne také speciální kávový program, který se letos nově bude odehrávat v budově vznikající městské tržnice na Zelném trhu 14.

Návštěvníci se mohou těšit na celý jeden festivalový den vyhrazený přednáškám zajímavých osobností. Vrcholem bude účast zahraničního hosta Gonzala Enriqua Mancilla Díaze - pěstitele, pražiče, degustátora a znalce kolumbijské kávové kultury. Smyslem zahraničních návštěv ze zemí, kde se pěstuje káva, bude i v příštích letech snaha upozorňovat veřejnost na místa původu kávy a způsoby a podmínky jejího pěstování.

Chybět nebude ani velmi oblíbený dvoudenní Trh kávy, jehož se letos zúčastní přes dvacet kávových značek a pražíren. Se zvučnými jmény kávového světa se návštěvníci, ale zejména baristi, potkají v Soutěži baristů Týdne kávy, kterou zaštiťuje SCAE Czech Republic. Porota soutěže bude složena z předních českých baristů: Michala Křižky, Adama Neubauera, Františka Roháčka, Zdeňka Smrčky a slovenských baristů Mariana Plajdičky a Oldřicha Holiše.

 


 

Popis festivalu

Týden kávy je celotýdenní festival každoročně pořádaný k oslavě Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října. Už od roku 2011 se koná vždy ve stejném termínu od 1. do 7. října všude tam, kde voní káva. 

Zapojené kavárny mimo Brno: Ostrava, Olomouc, Zlín, Luhačovice, Kroměříž, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Napajedla, Klentnice, Velká Bíteš, Valtice, Znojmo, České Budějovice

Celotýdenní program zapojených kaváren, jejichž počet přesáhne ve čtvrtém ročníku hranici 100, je společně se speciálním kávovým programem k nahlédnutí na webu Týdne kávy 2014.

Obrázky

FOTO event.jpg